bilde ko parada kad esi afk par ilgu
Apskati
0
0
topic
[Apskats] Lats, nauda Latvijā
kpucmepc
V.I.P.
338 atbildes forumā
Online: 9d 3h 18m
Redzēts 2017. gada 28. martā, 12:14
Pievienots, 2014. gada 05. maijā, 22:04

Lats ir naudas vienība, kas, ir bijusi mūsu ,Latvijas, naudas vienība no, apm., 1922.gada līdz 2013.gada 31.decembrim, tad Latvija „iekāpa” ES 2004.gadā, bet no 2014.gada mūsu oficiāla nauda zīme šobrīd ir eiro.

Vienā latā ietilpst 100 santīmi. Lats ir apdrukāts ar Latvijas Valsts ģerboni un dažādām zīmēm; zivs, kokle, kādreiz arī ar Mildu bija piecu latu monēta, kas tika izmantota pirms Otrā pasaules kara, Sprīdītis u.c. simboli, kas saista Latviju, parāda mūsu dzīves veidu vai tml.

 

Latvijas Valsts banknotes un monētas

 

Visi Jūs droši zināt visas mūsu valsts bijušās banknotes; pieci lati, desmit lati, divdesmit lati, piecdesmit lati, simts lati un piecsimts lati.

Monētas; viens santīms, divi santīmi, pieci santīmi, desmit santīmi, divdesmit santīmi, piecdesmit santīmi, viens lats un divi lati.

Šīs monētas un banknotes izdevusi ir Latvijas Banka, kas par tām ir atbildīga, piem., naudas zīme ir nederīga, saplīsusi vai tml. Latvijas bankai ir pienākums to samainīt pret derīgu banknoti vai monētu.

 

Papīra banknotes(lati)

 

 

Ja nelamdos, šādi izskatījās piecsantīmnieks sākumā. Līdzīgas monētas bija; divdesmit santīmi, desmit santīmi, divi santīmi utt. Neesmu 100% pārliecināts, ka šādi izskatījās pirmās Latvijas monētas, jo i-netā informācijas bija maz, nav arī cilvēku, kam pajautāt.

 

 

Pirmie piecsimts lati

 

 

 

Kāda nauda Latvijā ir apgrozījusies?

 

Labā vai sliktā nozīmē, nezinu, bet esam bijuši daudzu valūtu īpašnieki.  Vācijas okupācijas laikā (1915-1918) gados, mēs lietojām vācu markas, ostmarkas, ostrubļus, tad vēl bijuši ir Krievijas impērijas rubļi, PSRS rubļi, Latvijas rubļi, lati un galu galā eiro. Neviens jau neko nezin, varbūt Putins izdomās, lai mēs atgriežamies pie rubļiem, bet ļoti ceru ,ka nē.

 

 

Pārdomām; Mēs vairs nekad nemaksāsim ar latu, tas ir pazudis un viss. Esam nonākuši līdz eiro. Pirmais moments droši vien bija; „wow!”, viss ir tik dārgs, man lielāka alga utt., bet šī naudas vienība nav vērtīga. Kā atzīst „naudas pētnieki”, lats bija viena no vērtīgākajām naudas vienībām uz pasaules, es domāju, ka tam visi piekrīt, jo mums pašiem bija sava nauda, tādas nebija nekur. Nu neko darīt, laiku atpakaļ nepagriezīsis, taču apskaužu cilvēkus, kas sakrājuši visas lata monētas, lai tās kalpotu par piemiņu latam.

 

Autors; imgox

 

Pēdējo reizi rediģēja kpucmepc, 2014. gada 22. jūlijā, 16:54.
𝙿𝚒𝚠𝚛𝚒𝚡
V.I.P.
Papucītis
12119 atbildes forumā
Online: 296d 7h 47m
Redzēts 2022. gada 30. novembrī, 00:10
9 Brīdinājumi
Pievienots, 2014. gada 05. maijā, 23:35
0
post
Man patīk tavi apraksti :)Žel ka like nevar iedot :(
 canadianu esat dzerusi? afigennais ar kolu  
bdmkuu
Lietotājs++
Čaks Noris.
405 atbildes forumā
Online: 9d 7h 41m
Redzēts 2018. gada 13. septembrī, 19:15
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2014. gada 07. maijā, 02:35
0
post

Opā intresanti!
Man pietrūkst lati :(!!

Snuffeklis
V.I.P.
lalala
lalala
994 atbildes forumā
Online: 47d 16h 15m
Redzēts 2023. gada 08. februārī, 14:07
3 Brīdinājumi
Pievienots, 2014. gada 07. maijā, 02:40
0
post

Mmm lati!

Man pašām ir trīs vecie sudraba pieclatnieki un viens vecais piecsantīmnieks! :D

bdmkuu
Lietotājs++
Čaks Noris.
405 atbildes forumā
Online: 9d 7h 41m
Redzēts 2018. gada 13. septembrī, 19:15
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2014. gada 07. maijā, 02:40
0
post

Nu tu bagāts, aizej apmaini :D 

Snuffeklis
V.I.P.
lalala
lalala
994 atbildes forumā
Online: 47d 16h 15m
Redzēts 2023. gada 08. februārī, 14:07
3 Brīdinājumi
Pievienots, 2014. gada 07. maijā, 02:43
0
post

Nemainīšu monētas kuras ir gandrīz 100 gadus vecas! 

Šs monētas taupīšu, lai parādītu saviem bērniem utt! :D

Lietotāji skatās šo tēmu: 0
Lietotāji, kas ir lasījuši šo tēmu: 7 ( 4010 skatījumi )
Tessa&Hardin, Tadzhx, Latvians, ZombikOzy, Fuk`dantE., kpucmepc, Kokaīns