Šajā rakstā uzrakstīšu aprakstu par AK47. Tā kā daudzums šeit spēlē CS ,tad jau viņi zin šo ieroci,bet ko mēs par viņu zinam? - daudzi par šo neko nezin,tapēc es izdomāju uzrakstīt aprakstu. Drizumā būs jauni raksti par ieročiem. Ja gribat redzēt vēl šādus rakstus,tad spiediet Like.
Apraksts par AK47
AK47,jeb tā saucamais "Kalašņikovs" ir triecienšautene,kuru 1947. gadā izveidoja Mihails Kalašņikovs,bet ražot sāka 1949.gadā.AK47 patronu tips ir - 7,62x39 mm. Sākuma ātrums ir 710km/h. AK ir pati izplatītākā triecienšautuve pasaulē. Šīs ierocis ir populārs ,jo tas ir vienkārši lietojams,spēja darboties sliktos apstākļos un ir neliels kļūmju biežums. AK47 ir arī trūkumi - diezgan neprecīzs automātiskās uguns režīmā,mazāk drošss lietotājam,mazāks šaušanas attālums,salīdzinot ar citiem kalibra ieročiem. Organizācija Small Arms Survey novērtējusi ,ka pasaulē ir ,apmēram, 500 miljonu šaujamieroču,no kuriem 100 miljoni ir saistīti ar Kalašņikova automātu saimi un no tiem 75% ir AK47.
AK automātiskie ieroči darbojas uz pulvera gāzu novadīšanas (caur augšējām atverēm stobra kanāla sieniņā) rēķina. Gāzes virzulis ar klani ir stingri savienots ar aizslēga rāmi. Gāzu spiediena iedarbībā pēc aizslēga rāmja atiešanas vajadzīgajā attālmā,izstrādātās gāzes izplūst atmosfērā caur gāzes caurulītes atverēm. Stobra kanāla aizvēršana notiek ar aizslēga pagriešanu ,kā laikā divi aizslēga kaujas izciļņi neiet stobra kārbas fāzēs. Aizslēga pagriešanu veic aizslēga rāmja kustība. Aizslēga rāmis ir galvenā automātisko ieroču sastāvdaļa: tā norāda virzienu visām kustīgajām daļām,uzņem lielāko daļu trieciena slodzes,aizslēga rāmja garenajā kanālā izvietota atspere. Pārlādešanas rokturis atrodas labajā pusē un ir saistīta ar aizslēga rāmi. Atverot aizslēgu ,bīdot atpakaļ aizslēga rāmi,notiek patronas čaulas pirmslaicīgā kustība. Izšautās patronas čaulas izmešanu uz labo pusi caur stobra kārtības lūku veic atsperošs izmetējs un stobra kārbas stingrais reflektors.
Izplatīts viedoklis, ka АК47 ir vācu triecienšautenes StG- 44(šo ieroci varat redzēt augstāk,bildē) pilnveidota kopija. Šāds uzskats balstīts uz abu ieroču ārējo līdzību un to, ka StG-44 konstruktors Hugo Šmeisars pēc kara strādāja Iževskas ieroču rūpnīcā. 1945. gadā rūpnīcā Haenel tika saražotas 50 triecienšautenes StG-44 un aizvestas uz PSRS tehniskajam novērtējumam. Līdzības ir stobra līnijās, tēmēkļa un gāzu novades caurulē, jo tiek izmantots līdzīgs gāzes novades dzinējs, kuru Kalašņikovs nevarētu aizgūt no Šmeisera, tā kā tas tika izgudrots jau iepriekš. Konstruktīvās atšķirības arī ir diezgan lielas un tās ir — stobra aizvēršanas mehānisms, sprūda grupa, dažādi triecienšautenes izjaukšanas paņēmieni. Triecienšautene AK ir vieglāka, nekā StG-44 (pilnā masa 4,8 un 5,22 kg).
Par Mihailu Kalašņikovu
Mihails Kalašņikovs dzima 1919. gada 10 novembrī ,bet miris nesen, 2013. gada 23. decembrī. Viņš bija padomju/krievu ieroču konstruktors. Viņš ir dzimis zemnieku ģimenē,mūsdienu Altaja novada teritorijā. 1930. gadā ar ģimeni nosūtīts uz Tomskas apgabalu. 1938. gadā iesaukts Sarkanajā armijā. Sākoties Vācijas iebrukumam PSRS Kalašņikovs dienēja tanku daļā Strijas pilsētā,kas kopš 1939. gadā ietilpa Ukrainas PSR. 1941. gada oktobrī kaujās ievainots. Hospitālī sācis nodarboties ar ieroču konstruēšanu ,un kopš 1942. gada nodarbojas tikai ar to. Kara laikā Kalašņikova dizaina ieroči netika pieņemti ražošanā ,tomēr Kalašņikova 1947. gada paraugu triecienšautene AK-47 1949. gadā kļuva par Padomju armijas standartieroci. Kopš 1949.gada Kalašņikovs strādāja vienā no galvenajiem Krievijas militārās rupniecības centriem - Iževskā.
Ja gribat redzēt vēl šādus rakstus,tad spiediet Like.
Avoti
[spoiler][/spoiler]
Malacis!
Es izlasīju visu, un bija diezgan interesanti palasīt.
BIju ļoti izbrīnīts,ka AK-47 izgudrōtājis miris pirms mēneša.
Mihailu Kalašņikovu, biju lasijis nesen par šo!
Kalašņikovs, leģenda gan ierocis, gan izgudrotājs!!!
good job!
Dokumentālo filmu senāk noskatījos par Kalašņikovu tieši ;D
Bija interesanti palasīt tāpat
O labs stāstiņš, cepums tev