bilde ko parada kad esi afk par ilgu
Giveaway
9
0
topic
Dārgumu atslēga
Wolfyy
Biedrs
janka
4355 atbildes forumā
Online: 265d 16h 40m
Redzēts 10. maijā, 11:45
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 20:50

Balva:

Kas Jādara?

Uzspied like topikam!

Jūsu uzdevums ir spamot šajā topikā līdz tam brīdim kad būs savākti 100 posti.

Kad tiks savākti 100 posti, es ar random.org izlozēšu 1 laimīgo uzvarētāju.

 

Postu intervāls - 3

Veiksmi!

 

 

 

⛔lolwut?
V.I.P.
SuperStar
Audi Club ★ Rēzekne
#nostarmaucību
3418 atbildes forumā
Online: 200d 16h 23m
Redzēts 18. aprīlī, 20:38
1 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 20:58
0
post

Stāsts pārdomām Trīs cilvēki pārvietoja akmeņus. Vienam no viņiem jautāja: – Ko tu dari? Viņš noslaucīja sviedrus no pieres un atbildēja: – Vergoju. Tad piegāja pie otra un viņam jautāja: – Un ko tu dari? Tas uzrotīja piedurknes un lietišķi sacīja: – Naudu pelnu. Tad jautāja trešajam: – Un ko dari tu? Tas paskatījās augšup un teica: – Templi ceļu. Morāle: Dzīve ir jēgpilna tikai tam, kurš seko lielam mērķim. dzīve › jēga › mērķis › stāsti pārdomām an (autors nezināms) Neatlikt uz citu dienu Vakar priecājos par rozi, kas Salnēnos parasti zied līdz pirmajiem saliem. Apsvēru – ienest iekšā, aizvest uz Rīgu, izkaltēt rožlapiņas ziemai, lai līdz pirmajiem pumpuriem atgādina vasaru. Tomēr – nē, atstāju to ziedam, lai noplūktu citu dienu Šorīt tā bija nosalusi… Nenoplūkšu, neaizvedīšu un nesakaltēšu rožlapiņas ziemai. Sen zināma mācība, par ko atceramies tikai, kad nokavējam. Neko neatstāj citai dienai. Īpaši jau to, kas iepriecina pašu un citus. Vispirms jau pašu. Gribas rozi vāzē – noplūc tūlīt un ieliec. Gribas tās lapiņas izkaltēt ziemai – dari to uzreiz. Neko neatstāt vēlākam laikam. Piezvani draugam uzreiz, kad par to iedomājies. Samīļo kaķi, kad ej garām un roka stiepjas to izdarīt. Aizbrauc pie vecmāmiņas, kad no ledusskapja izvelc viņas vārītu ievārījumu. Nomet visu un skrien pie loga paskatīties, kā aiz tā putnu kāsis kārtojas lidojumam. Nopērc to lielo kafijas krūzi, kas veikala plauktā izliekas gaidījusi tieši tevi. Izdzer to vīna glāzi, kas šodien būtu tieši laikā. Uzvelc visskaistāko veļu zem treniņtērpa un pašu seksīgāko naktskreklu kaut pie vilnas zeķēm. Nofotografējies ar draudzeni muļķīgā pozā, uzkāp pūpēdim, ja tev to gribas. Izvelc no pirkuma maisa burbuļplēvi un turpat veikalā saspaidi. Uzsmaidi niknajai pārdevējai un izbrauc līkumu ar tramvaju. Neatliec neko. Dari visu tieši tad, kad vēlies. stāsti pārdomām Linda Mūrniece Edgars Untāls par drosmi Indijā mazam zilonēnam pie kājas piesien striķi, otru striķa galu apsien ap koku, lai viņš neaizbēgtu. Zilonis pāris reizes nesekmīgi mēģina no šiem valgiem atbrīvoties, līdz beidzot samierinās ar savu likteni. Dzīvnieks izaug un vairs necenšas tikt brīvībā, jo pieredze saka priekšā, ka tas nav iespējams. Ja vien gribētu, striķis viņu nespētu atturēt, taču paša radītās robežas to neļauj izdarīt. Līdzīgi ir ar cilvēkiem – mēs dzīvojam sevis pašu noteiktos rāmjos un iedomātu striķu robežās, kamēr patiesība ir citāda – striķu nav! Nemaz nav bijis, vai arī tie jau sen ir satrūnējuši. Toties striķu vietā mums ir ieradumi, atrunas un fantāzijas par laimestu loterijā un jaunu, skaistu dzīvi kādreiz nākotnē. Un drosmes trūkums. Lai spertu soli un izrautos. Brīvībā. drosme › stāsti pārdomām Edgars Untāls Aizej prom laicīgi! Aizej prom laicīgi – mājās, pat tad, ja tevi tur neviens negaida, no trakulīgām ballītēm, no viesiem bez “ceļakājas”, no sakariem nevietā, no sliktiem ieradumiem, no depresijas un drūmām domām, no smagām atmiņām, no attiecībām, kas sevi izsmēlušas, no cilvēkiem, kas moca tevi un tavu partneri. Dod sev šo iespēju atrast to (bet varbūt arī sevi pašu), ar kuru būs labāk, komfortablāk, mierīgāk tajā veidā, kas vajadzīgs jums abiem. Ja reiz jūs neesat spējīgi, tā vai cita iemesla, dēļ dot iespēju viens otram, neatņem jums abiem iespēju to atrast kādās citās attiecībās. Neskopojies, neatņem citiem iespēju būt laimīgiem tā, kā viņi to saprot un sev – savas iespējas. Katrs no mums atrodas savā evolūcijas punktā un virzās uz priekšu savā ritmā, izstaro savu frekvenci, vibrē savos viļņos un saņem savu pieredzi. Un, ja tu rezonē ar kādu – esat atraduši viens otru, tad dejojiet vienu deju. Ja tā ir ieilgusi disonanse – saņem nepieciešamo pieredzi, paraksties zem tās, pasakies un aizej prom laicīgi. Labāk neiedarbināt to mehānismu, kas ar smagu apstākļu palīdzību, daudz nelabvēlīgākos tev apstākļos, piespiedīs tevi aiziet. Jo, pirms tu to izdarīsi, tevi izmals caur sabiedrības virspusējo spriedumu dzirnakmeņiem, kuriem nav intereses iedziļināties tavos patiesajos motīvos,sajūtās un centienos kādu “glābt” vai “saglabāt kaut ko”. Aizej prom laicīgi, neatstāj uz savas dzīves ķermeņa dziļas rētas, nesaindē savu dvēseli ar rijīgo vainas sajūtas vīrusu. Tā ir sajūta, kas tevi arvien vairāk attālinās no tevis paša un tavas personīgās dzīves. Aizej prom laicīgi, neiededzinot rakstus uz sava likteņa smalkā audekla un nemēģini aizskart cita cilvēka ādu. Novērtē savu dzīvi augstāk, kā to vērtē citi. Aizej prom laicīgi, ja kāds cits savu dzīvi vērtē augstāk par tavējo, jo tev pašam būs jāatbild, pirmkārt, par savējo un tikai pēc tam, par kāda cita. Neviens nav nācis šajā pasaulē tāpēc, lai tiktu upurēts. Un nevienam cilvēkam dzīve nav dota tāpēc, lai censtos citu laba upurēt sev dāvātos lieliskos talantus: dzīvot dzīvi un spēju mīlēt! Nav sarežģīti sevi pazaudēt, nav grūti izšķīdināt sevi otrā, otra cilvēka dzīvē, cita cilvēka pasaulē, kādā citā realitātē. Nav pat grūti to ļoti vēlēties un pieprasīt no otra. Sevi atrast ir grūti. Tikai mēs paši varam noteikt to, cik lielā mērā ļausim sevi izmantot, jo upurējot sevi “pa tukšo”, vairāk, kā tas tev paredzēts, tu automātiski nedod sev un arī otram cilvēkam to, ko patiesi vēlies. Un var izrādīties, ka kaut kādā, nākamajā dzīves posmā tev pietrūks tieši šis mazumiņš, kas tika velti patērēts. Jebkuras attiecības ir auglīgas tikai tad, kad tajās notiek savstarpēja apmaiņa. Tā ir pāru deja. Taču, ja abi ar partneri esat sākuši viens otram mīdīties pa kājām – līdz asinīm, tad šī deja ir jāpārtrauc. Sadziedēsi savas rētas un sāksi jaunu, skaistu deju, iespējams, ar citu partneri. Un tā ir ar visām attiecībām – partneriskajām, ģimenes, darba… Mācies aiziet laicīgi, kā radušās situācijas iekšienē, tā arī no pašām situācijām un apstākļiem savā dzīvē. Tu vienmēr atpazīsti šo mirkli, uzticies sev un nepierunā sevi, nemāni sevi un citus…. Nav sliktu cilvēku, lai kā tev gribētos par to pastrīdēties. Ir tikai cilvēki, kuri ir atsķirīgi no mums. Ja nepieņemsim šo domu, tad patiesais Nodoms, kāpēc mums dota Dzīve, paliks mums slēpts. Ar to pildīts ir it viss – tas, kas iekšā, ārpusē, virs saprāta un zemak par to, dzīvs un nedzīvs. Un nav Dievam citu roku, kā mūsējās, un nav citas atbildības kā tikai mūsējā – pirmkārt, pašiem pret sevi. Tas, kas notiek mūsu dzīvē un apkārt mums, notiek ne tikai ar Visuaugstākā atļauju, bet arī – ar mūsējo! Mēs taču atļāvām dzīvei būt tādai, kāda tā ir, mēs radījām šīs pārmaiņas, vai neļāvām tām būt. Mēs paši atļāvām, lai mūsu dzīvē valda pelēkas krāsas, mēs atļāvām sev no visa baidīties, mēs atļāvām sev būt autsaideriem savās pašu dzīvēs. Paskaties atpakaļ, varbūt ir pienācis laiks aiziet prom no tā visa. Ir nepanesami smagi pamest to, ko esi izdzīvojis un kas izdzīvojis sevi, lai ko par to kāds neteiktu. Aiziet ir grūti, bet aiziet laicīgi – ir vienkārši nepieciešams. Paņem no savas bezgalības to, kas tev nepieciešams, bet aizej laicīgi. Aizej prom laicīgi no citu spriedumiem, vērs savu skatienu sevī. Kur ir tavs atbalsta punkts? Nemeklē to citos. Pateikšu noslēpumu – tava atbalsta punkta citos nav. Tāpat kā tu neatradīsi laimi citos, ja tevī pašā tās nav. Aizej prom laicīgi no uzmācīgajām ilūzijām un uzspiestajām bailēm, bet turpini censties, turpini sapņot, turpini izmēģināt. Nebaidies kļūdīties – jo kļūdīties nozīmē to, ka tomēr mēģināji. Nebaidies no citu cilvēku reakcijas, tāpat tu nevarēsi par 100% zināt, ka izdosies, ja nebūsi to izdarījis. Un, ja pat varēsi zināt – vēl jo vairāk, bailēm nav jēgas un tev būs vieglāk aiziet laicīgi. Tieši tā – aiziet un virzīties tālāk. Mēs ļoti reti iedomājamies par to (ja mums kaut kas, ko mēs ļoti vēlējāmies, par ko sapņojām, nav iedots), ka tādā veidā Dievs mūs pasargāja. Patiesība ir vienkārša: VISS atnāk īstajā laikā, pat brīnumi. Tāpēc… aizej prom laicīgi, nevienu neaizturi, jo tad, kad tu aizkavējies – dzīves scenārijs jau tiek pārrakstīts… arī citiem cilvēkiem. stāsti pārdomām Tatjana Varuha Kam tici, tas strādā Sensenos laikos, kad mums ar nākamo vīru vēl nebija kopēju māju, mašīnu un plānu uz atvaļinājumu, viņš man atnesa ziedus. Tādu pabriesmīgu, samīcītu pušķi, ātrumā nopirktu benzīntankā. — Tu zini, — es teicu, kārtojot jau nedaudz pavītušās rozes, — mums, ezotēriķiem ir tāds ticējums: jo ilgāk stāv nevītuši dāvinātie ziedi, jo stiprākas attiecības. Nabaga pielūdzējs brauca pie manis katru vakaru, apostīja un apsekoja pušķi, kas varonīgi stāvēja jau trīs nedēļas. Pēc tam viņš regulāri nesa man ziedus no benzīntanka un visi tie ziedēja ilgi, krāšņi un nedaudz pat lielīgi. Pēc tam mēs braucām atvaļinājumā. Es paliku stāvoklī.. Piedzima meita. Mēs nopirkām māju un pārvācāmies. Un tad viņš man atklāja briesmīgu noslēpumu, ka, lūk, pēc tiem pašiem izturīgajiem ziediem viņš saprata, ka tā, ir likteņa zīme, un nekas mums nevarēs traucēt – ne vecums, ne bērni, ne dažādās intereses, ne mans nešpetnais raksturs, un viss mums būs kārtībā. Savukārt es atzinos, ka katru dienu mainīju novītušās rozes uz svaigām. Gāju uz benzīntanku un piepirku. Mums, ezotēriķiem ir tāds ticējums — kam tici, tas strādā! avots stāsti pārdomām an (autors nezināms) Stāsts par draudzību Reiz kāds jauns cilvēks grasījās precēties. Visu nedēļu viņš skraidīja, gatavodamies kāzām, laika bija maz, lai visu pienācīgi sagatavotu. Tāpēc kādā vakarā viņs vērsās pie sava tēva: “Tēti, man tev ir milzīgs lūgums. Es viens visu nepaspēju izdarīt. Lūdzu, te būs manu draugu saraksts. Apzvani viņus un uzaicini uz manām kāzām.” “Labi, dēliņ, izdarīšu!” — atbildēja tēvs. Kāzu dienā dēls sarūgtināts teica tēvam: “Tēt, es taču tev lūdzu piezvanīt visiem maniem draugiem!” — Es tā arī izdarīju. — Bet manā sarakstā ir 50 cilvēku, taču kāzās – tikai 15 no tiem. — Dēliņ, es apzvanīju visus… visus 50 cilvēkus. Katram no viņiem es teicu, ka zvanu pēc tava lūguma. Teicu, ka tev šobrīd ir lielas problēmas un ļoti vajadzīga draugu palīdzība. Es palūdzu visiem atnākt šajā laikā un šajā vietā. Tāpēc, nepārdzīvo, dēls. Visi tavi draugi tagad ir šeit!” stāsti pārdomām an (autors nezināms) Stāsts pārdomām Sensenos laikos, kad uz planētas siroja mežonīgi, briesmīgi zvēri, gatavi saplosīt ikvienu, kas vien pagadīsies ceļā, kad klimats bija brīžam tik auksts, ka vienā mirklī viss pārvērtās ledū, bet pēc brīža – karstums tik neiedomājams, ka viss pārvērtās putekļos – dzīvoja kāda cilts. Un šajā ciltī dzīvoja kāda sieviete, par kuru leģendas stāstīja no paaudzes paaudzē, no mātes – meitai. Neviens vairs neatceras viņas vārdu, taču, pateicoties viņai, visas meitas, mazmeitas, mazmazmeitas daudzās paaudzēs līdz pat šai dienai saņem no dzīves visu, ko vien vēlas – dārglietas, skaistus tērpus, labklājību un staltus preciniekus. Bet viss sākās tā… Tajā baisajā gadā cilts bezcerīgi atvairīja plēsīgu zvēru uzbrukumus. Sievietes cīnījās plecu pie pleca ar vīriešiem. Neviens pat neiedomājās, ka sievietes varētu palikt alā un nedoties medībās. Tā bija bijis vienmēr un visi cilts locekļi darīja vienādi visus darbus. – Medījums mums grūti dodas rokās, – teica vadonis. – Zvēri grib, lai mēs kļūtu par viņu uzkodām. Mūs gaida bads, ja veiksme nepagriezīs mums seju! Cilts barību nebija redzējuši jau desmit dienas. Spēks viņus pamazām atstāja. Alas tumsā vīdēja bezspēkā noliektu galvu aprises. Aiz akmens alas nosprostojuma bija dzirdami zvēru rēcieni un nagu skrapstoņa. Cilts bija slazdā. Zvēri gribēja izvilkt cilvēkus no alas un, protams, saplosīt un apēst. Viņiem tā bija kā spēle – kaķim ar peli. Negaidot kāda no sievietēm, kas ne ar ko neatšķīrās no citām, piecēlās un piegāja pie vadoņa. – Tu esi spēcīgs cīnītājs, – viņa teica. – Tu esi veikls mednieks. Tu ātri skrien. Tavs ātrums ir mūsu glābiņš. Neviens tīģeris nevar Tev līdzināties. Tas tāpēc, ka Tu esi ne tikai veikls, bet arī gudrs un izmanīgs. Tu apmānīsi zvēru un uzvara, kā vienmēr, būs Tava! Sievietes vārdi vadonim atgādināja senās dienas un viņš izslējās. Viņam ļoti patika tas, ko teica sieviete un viņam gribējās klausīties to vēl un vēl. No viņas vārdiem viņā atgriezās spēks, muskuļi piebrieda un viņu pārņēma lepnums par sevi un cīņas spars. Viņš paskatījās tai acīs un it kā teica: “Lūdzu, neapstājies, runā vēl!” Un viņa turpināja: – Mēs Tev kaujas laukā esam nasta. Tu viens pieveiksi to zvēru, daudz ātrāk kā kopā ar sieviešu baru, kuras Tev visu laiku jāgaida un jāsargā. Tu nemanot izlavīsies no alas. Tu kļūsi zvēram negaidīts pārsteigums, tas nepaspēs piecelties un Tavs šķēps caurdurs tam sirdi. Es zinu – tieši tā notiks! Tu to nogalināsi, mums būs ēdiens un mēs varēsim atrast vietu, kur būsim drošībā. Tu aizvedīsi mūs paradīzē. Es to zinu. Es Tev ticu! To pateikusi, sieviete atgriezās savā vietā un aizvēra acis. Viņa neko negaidīja, vien ticēja, ka viņš ir stiprs un izglābs cilti. Un, kaut vadonis nekustējās, viņa nepārdzīvoja un nebaidījās, jo zināja, ka šis spēcīgais vīrietis vienmēr pats pieņem pareizos lēmumus. Iestājās vienpadsmitās dienas pusdiena. No karstuma gaiss tā uzkarsa, ka sieviete piemiga, tāpat kā citi… Viņa pamodās no kliedzieniem. Visi klaigāja un bļāva un viņa ne uzreiz saprata, ka asinīm notraipītais vadonis nav ievainots, bet tur rokās zvēra gaļu. Viņa saprata: vadonis ir uzvarējis! Kamēr visi gulēja, tai skaitā arī zobenzobu tīģeris, noguris no karstuma, vadonis bija izlīdis no alas un uzgrūda zvēram akmeni. Un kāmēr tas apdullis nesaprata, kas notiek, vadonis uzlēca tam virsū un iedūra savu šķēpu tieši sirdī. Uzvara bija tik viegla, ka vadonis pats nespēja tam noticēt. Iepriekš, kad visa cilts kopā medīja, katras medības nesa daudz zaudējumu, jo daudzi gāja bojā zvēru nagos. Vadonis saprata, ka šī sieviete, kura tik ļoti ticēja viņa uzvarai, ir ļoti gudra. Viņš piegāja tai klāt. – Tu nogalinaji zvēru, vadoni. Tu mūs izglābi. Tu esi varens cīnītājs. Es vienmēr atcerēšos šo Tavu uzvaru! Un, lūdzu, vadoni, aizved mūs tur, kur mēs būsim drošībā. – Labi, sieviete, es noteikti Tevi turp aizvedīšu. Un pie sevis nodomāja: “Šī sieviete ir mans veiksmes talismans. Es gribu dzirdēt viņas iedvesmojošos vārdus katru dienu un stiprināties ar viņas ticību man. Viņas ticība man būs vajadzīga vienmēr.” Un sieviete padomāja: “Viņam es esmu vajadzīga vairāk, kā viņš man! Es viņu iedvesmošu varoņdarbiem. Kamēr es viņam ticu – viņš ir mans!” Pagāja gadi un viņa dziedāja šūpuļdziesmu savai meitai. Tulkojumā uz mūsu valodu tā skanēja apmēram tā: “Kad izaugsi, meitiņ, izvēlies sev vīrieti, kuram tici no visas sirds. Katru reizi saki viņam, ko vēlies, lai viņš tevis dēļ darītu – un viņš noteikti to izdarīs. Tu esi viņam vajadzīga ar savas ticības spēku, kā saulei vajadzīgas ir planētas, kā visam dzīvajam – gaiss un ūdens. Tu esi viņam vajadzīga, lai viņš varētu kļūt par varoni. Tu esi vajadzīga viņam, jo bez tavas ticības viņš nenodzīvos līdz rītam. Tici viņam un lai tava ticība viņam katru dienu izskan tavos vārdos. Ja runā ar vīrieti – lai tavi vārdi ir ticības pilni, ja klusē – lai tava klusēšana būtu ticības viņam pilna. Un viņš tev atnesīs to, ko tu vēlies.” stāsti pārdomām an (autors nezināms) 

 

Kiwi :]
Seržants
V.I.P.
Auglis
9704 atbildes forumā
Online: 352d 18h 50m
Redzēts Vakar, 15:17
1 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 20:59
0
post

sdgsgs

yostu
V.I.P.
Veterāns
maikls
#nostarmaucību
2782 atbildes forumā
Online: 98d 18h 52m
Redzēts 2022. gada 13. maijā, 00:03
5 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 20:59
0
post

ncie

Latvians
WAR3 Admins
JB Admins
V.I.P.
Papucītis
psycho aesthetics
Foruma spēļu uzraugs
Psychopath
12162 atbildes forumā
Online: 457d 0h 20m
Redzēts pirms 1 stundas
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 20:59
0
post

3

Mēs ēdam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai ēstu.

nolodžik
Biedrs
lodžārs
Koks ar diviem galiem.
1109 atbildes forumā
Online: 57d 14h 36m
Redzēts 31. martā, 05:30
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:00
0
post

v hgbvb b b n nbnb vvb vb hgvb fhgvb b hvgnbnhgvb gvb  bb nnb hgvb hgvb b nb n mnb n  nm nmn bn mmn nbb jhnjhnb gmn bjmnb hnb vnb jmn bmnb nb nb  nb cgvb v cbcfgv v gchgnvb b nvfhgvb hgvb j hgnvbvb nnj hgnvbnb jhjhjmnb nb v bnnvb  nbhgnvb b nvcvb h vbcvb  bvcvb hb vvb  bnb  cv v cvb c bvnb vb hgvb cvbhhnvb b vnhnvb b nvhnvb b vnvb b nvb  bcv b vb vb v v bcv v ccv  cvcv v cvb cgvb vb vb vb vb gvb b vb   

⛔lolwut?
V.I.P.
SuperStar
Audi Club ★ Rēzekne
#nostarmaucību
3418 atbildes forumā
Online: 200d 16h 23m
Redzēts 18. aprīlī, 20:38
1 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:00
0
post

SALIKTS TEIKUMS

 

Saliktam teikumam, tāpat kā vienkāršam teikumam, piemīt visas teikumam raksturīgās pazīmes. Bet salikts teikums atšķiras no vienkārša teikuma ar savu struktūru.

Vienkārša teikuma pamatsastāvdaļas ir vārdi un vārdu savienojumi, īpaši vārdkopas, bet salikta teikuma pamatsastāvdaļas ir divas vai vairākas daļas jeb komponenti.

Salikts teikums, tāpat kā vienkāršs teikums, ir sazināšanās pamatvienība, un tam ir teikumam raksturīgā intonatīvā pabeigtība un satura pabeigtība. Šīs pazīmes piemīt visam saliktam teikumam kopumā, bet ne atsevišķiem salikta teikuma komponentiem.

Jūrmalā nebija ļaužu, un tā izskatījās vienmuļīga.

Tā ir liela laime, ka varam sapulcēties kopā kā brīvi ļaudis.

Upe kūp bāli līčos, sienāži sisina augstajā zālē, un mežs klausās.

Tu jau prom vari iet, vari tālumā būt,

Bet vai tāpēc mans sapnis lai zūd?

Salikta teikuma daļas jeb komponenti ir ir līdzīgi vienkāršam teikumam. Bet atsevišķs salikta teikuma komponents tomēr nav teikums, jo tam nav intonatīvās pabeigtības un satura pabeigtības un līdz ar to, būdams par komponentu saliktā teikumā, pats par sevi tas nav sazināšanās pamatvienība.

Salikti teikumi:

Un dzirdu, ka durvis

Lēni čīkst

Un pastaliņas

Pa grīdu švīkst.

Svilpoja vālodze, mežā šad tad iekliedzās dzilna, vējš žūžoja lielajā eglē, un tas bija kāzu maršs.

Gar pakalniem Daugava liecas, Tai krastos ābele zied.

Vienkārši teikumi:

Pavasar[i]s pretim nāk cīruļos liegos.

Koki pleš zarus.

Kāds bezgalums zvīļš!

Saliktos teikumos starp katriem diviem blakus esošiem komponentiem ir sintaktisks sakars. Atkarībā no salikta teikuma komponentu strukturāli gramatiskā izveidojuma un no veida, kā komponenti savienoti savā starpā - ar saikļiem vai bez saikļiem, izšķir divus galvenos sintaktiskā sakara veidus: sakārtojumu un pakārtojumu.

Saliktos teikumos sakārtojuma sintaktiskajam sakaram starp komponentiem ir raksturīgs saikļa saistījums un komponentu sintaktiskais līdztiesiskums - komponenti strukturāli gramatiskā ziņā atbilst atsevišķiem vienkāršiem teikumiem un ir savienoti ar sakārtojuma saikļiem vai sakārtojuma vārdiem.

Salikti teikumi, kuros starp komponentiem ir sakārtojuma sintaktiskais sakars, ir salikti sakārtoti teikumi.

Es noliku brokasta traukus rudzu malā, un mēs atkal ganījām.

Visi radi viņam bija bagāti, un visām meitām viņš bija devis lielu pūru.

Mašīna gājēju ātri panāca, un Elza paspēja ieskatīties meitenes sejā.

Saliktos teikumos, kuros starp komponentiem ir pakārtojuma sintaktiskais sakars, komponenti nav sintaktiski līdztiesiski: viens no komponentiem - virsteikums - pēc sava strukturāli gramatiskā izveidojuma atbilst patstāvīgam vienkāršam teikumam un ir sintaktiski neatkarīgs, bet otrs komponents - palīgteikums - ir sintaktiski atkarīgs. Komponenti ir savienoti ar pakārtojuma saikļiem vai pakārtojuma vārdiem.

Salikti teikumi, kuros starp komponentiem ir pakārtojuma sintaktiskais sakars, ir salikti pakārtoti teikumi.

Mēs izejam agri no rīta, kad tikko var saredzēt vagu dzīt.

Dienvidus atpūta pieder tam, kurš nakti pieguļā gulējis.

Melderiene gribēja zināt, vai Ludis kādreiz neesot ko izteicis par saviem nodomiem.

Saliktos bezsaikļa teikumos komponenti ir savienoti teikumā bez saikļa. Pēc savas strukturāli gramatiskās izveides komponenti saliktā teikumā ar bezsaikļa saistījumu atbilst patstāvīgam vienkāršam teikumam.

Rītu beidzamais vārdiņš būs zināms pa visu ciemu: Kļavu dēli nesatiek!

Šīs rindas es rakstu tev

Ar purenes ziedu sūru,

Tās atmiņā paturi sev

Kā mākoņus, sauli un jūru!

Labības laukos jau redz pļāvējus, rindās slejas stati, smagi vezumi lēnām aizlīgo pa lauku celiņiem uz šķūņiem.

Saliktos bezsaikļa teikumos komponentiem ir savdabīgs savstarpējs neatkarīgums, jo strukturāli gramatiskā ziņā neviens no komponentiem nav pakļauts otram komponentam.

Tu sien āķus, es likšu sviniņus.

Viss gaiss ir pilns sveķu elpas, rūgteni sit nāsīs un deniņos vaivarājs, pirmās pīpenes tur pret gaismu balti apstarotas galviņas.

Daudzos saliktos bezsaikļa teikumos komponenti tomēr var būt arī zināmā mērā savstarpējā atkarībā cits no cita.

Zēns aplaida izbijušās acis visapkārt, no govīm nebija ne vēsts.

Mēs atpakaļ pametam skatu: milzu druvas tur briedumā šalc.

Lai gan saliktos bezsaikļa teikumos ir saskatāma zināma līdzība ar saliktiem sakārtotiem teikumiem un saliktiem pakārtotiem teikumiem, tomēr saliktus bezsaikļa teikumus nevar iedalīt saliktos sakārtotos teikumos un saliktos pakārtotos teikumos, jo sakarā ar to, ka bezsaikļa teikumos nav saikļu (ne sakārtojuma, ne pakārtojuma), sintaktiskais sakars nav līdz galam diferencēts, un tāpēc sintaktiskais sakars, kas ir saliktos bezsaikļa teikumos starp komponentiem, nav identificējams nedz ar sakārtojumu, nedz ar pakārtojumu.

Salikti teikumi, kuros ir vairāki komponenti un starp visiem tiem nav viena veida sintaktiskais sakars, ir jaukti salikti teikumi.

Pievakarē, (pakārtojums) kad tīkliņā plunčājas jau vairāki plati un trekni plauži, Laimons piedzīvo lielāko pārsteigumu savā makšķernieka mūžā: (bezsaikļa saistījums) gaišā dienas laikā ar rokas makšķeri viņš izvelk prāvu zuti!

Debesis bija skaidras un augstas, (bezsaikļa saistījums) purvs gulēja lejā, saules piesūcies, (sakārtojums) bet kaut kur tālumā uz Daugavas pusi tumši dunēja.

Viņš pievērš savu skatienu jūrai, (pakārtojums) kurā bez teiksmu zelta rodama vēl cita vērtība - dzīvais zivju sudrabs, (sakārtojums) un te viņš atnācis, te paliek, (bezsaikļa saistījums) te viņš uzceļ savas pirmās apmetnes un iziet jūrā ar priežu mizas tīklu.

Saliktos sakārtotos teikumos, kā arī daļā saliktu bezsaikļa teikumu atsevišķie komponenti ir sintaktiski līdztiesiski. Arī izteiktā satura ziņā komponenti attieksmē viens pret otru var būt līdztiesiski.

Rūc tumsā strauts kā burvis,

Un vēji spārnus pleš.

Vēji glauda bērzu tāsis,

Gaisā lido dzērvju kāsis.

Pavēnī aiz zaļā ciņa

Smaida sārta kaķpēdiņa;

Gluži melns lien vagulītis,

Dzeltens lido taurenītis.

Taču šādu saliktu teikumu, kuru komponenti ir līdztiesiski gan sintaktiski, gan izteiktā satura ziņā, ir samērā maz.

Lielākoties saliktos sakārtotos teikumos un daļā saliktu bezsaikļa teikumu sintaktiski līdztiesiskie komponenti ir tā saistīti ar visa teikuma kopējo saturu, ka vienā komponentā izteiktais saturs izriet no citā komponentā izteiktā satura un bieži viena komponenta saturs bez pārējiem komponentiem nav pilnīgs un saprotams.

Ienākdams viņš bija sataisījis visbargāko Ciema vecākā seju, bet istabas siltums visu bardzību kā garozu kausēja nost.

Jānim sāka rokas drebēt, un paņemtā papīra lapa palidoja zem galda.

Bet solīts, un neko tur vairs nevarēja darīt.

Slieksnis ir izrobots no cirvja cirtumiem, tur kaut kas ir kapāts un palikušas tikai dobes.

Dažas stundas vēlāk visās malās jau varēja saklausīt līksmu skaņu - kusa sniegs, pilēja palāses, neskaitāmas urgas meklēja ceļu uz palu straumēm.

Saliktā pakārtotā teikumā viens komponents - virsteikums - ir sintaktiski patstāvīgs, turpretī otrs komponents - palīgteikums - nav patstāvīgs, bet ir pakļauts virsteikumam. Arī komponentos izsakāmā satura ziņā parasti vērojama palīgteikuma pakļautība virsteikumam - palīgteikumā izteiktais saturs papildina virsteikumā teikto.

Es redzu pār pagalmu ābeļdārzu, kur visi zari pilni briestošu pumpuru.

Man kādreiz bija draugs, kurš ilgi dzīvoja ēnā un pēc tam baidījās skatīties saulē.

Paceplis dusmās neatrada vārdu, ko atbildēt dēlam.

Ir tomēr salikti pakārtoti teikumi, kuros galveno teikumā izsakāmo saturu atklāj nevis gramatiski patstāvīgais un neatkarīgais komponents virsteikums, bet gan sintaktiski pakļautais komponents - palīgteikums.

Paziņojam, ka mums sabojājušies motori.

Man liekas, ka kaut kas var nākt.

 

Saliktus teikumus parasti klasificē pēc trim galvenajiem principiem.

Pēc apjoma, t. i., pēc komponentu skaita, šķir

a) saliktus nepaplašinātus jeb saliktus divkomponentu teikumus;

b) saliktus paplašinātus teikumus, kam ir trīs vai vairāki komponenti.

Pēc sintaktiskā sakara starp komponentiem šķir

a) saliktus sakārtotus (jeb saliktus sakārtojuma) teikumus - saliktus teikumus, starp kuru komponentiem ir sakārtojuma sakars;

b) saliktus pakārtotus (jeb saliktus pakārtojuma) teikumus - saliktus teikumus, starp kuru komponentiem ir pakārtojuma sakars.

Pēc tā, kā komponentu saistījums ir parādīts ar leksiskiem līdzekļiem, šķir

a) saliktus saikļa teikumus - saliktus teikumus, kam komponentu saistījums ir parādīts ar saistītājvārdiem (saikļu saistījums);

b) saliktus bezsaikļa teikumus - saliktus teikumus, kam komponenti ir saistīti bez leksiskiem līdzekļiem (bezsaikļu saistījums).

 

Lai raksturotu saliktus paplašinātus teikumus, sintaksē izdala vēl divas teikumu palīggrupas:

1 ) no sintaktisko sakaru viedokļa jauktus saliktus teikumus - saliktus teikumus, kuros ir kā sakārtojuma, tā pakārtojuma sakari;

2) jaukta jeb kombinēta saistījuma saliktus teikumus - saliktus teikumus, kam daži komponenti ir saistīti ar saistītājvārdiem, bet citi - bez tiem.

Tāpat kā vienkāršs teikums, arī salikts teikums var būt gramatiski nesaistīts vai saistīts ar citiem teikumiem tekstā.

Salikts bezsaikļa teikums

Salikts teikums ar saikļiem, kas mēdz atkārtoties

 

Kiwi :]
Seržants
V.I.P.
Auglis
9704 atbildes forumā
Online: 352d 18h 50m
Redzēts Vakar, 15:17
1 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:00
0
post

dsgsdsd

Latvians
WAR3 Admins
JB Admins
V.I.P.
Papucītis
psycho aesthetics
Foruma spēļu uzraugs
Psychopath
12162 atbildes forumā
Online: 457d 0h 20m
Redzēts pirms 1 stundas
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:01
0
post

2

Mēs ēdam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai ēstu.

Tessa&Hardin
Papucītis
★ Dievs ★
Jan4a
12884 atbildes forumā
Online: 265d 19h 28m
Redzēts pirms 3 stundām
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:02
0
post

Ee

nolodžik
Biedrs
lodžārs
Koks ar diviem galiem.
1109 atbildes forumā
Online: 57d 14h 36m
Redzēts 31. martā, 05:30
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:03
0
post

jhnb jhmnb jhmnb  mnj hgnvbn bmhgnvb nvj hgnvbnb jmhgnvb hnvb jhgnb hnb gvjj hgnvbjhnb gj hgnvbj hgnvbnvb nvb hnvb nb vnb nb vb vb hgvb gvb hgvb chgvb hgnvb hgnvb j hgnvbj hgnvbhgvb hgvbn hgvbn hgvbj njhgvb hgvbn j hgnvbjhgvb njhgvb hgnvb j hgnvbj hgnvbj hgnvbj hgnvbj hgnvbjhgb hgbj yvj hgyvbjhgvb jhbn j hgnvbj hgnvbhbj gnvhbj gnvhgnvb j hgnvbhgnvb hgvbn hgnvb hgvb hgvb hgnvb hgnvb hnb gvhgnvb hnb j

⛔lolwut?
V.I.P.
SuperStar
Audi Club ★ Rēzekne
#nostarmaucību
3418 atbildes forumā
Online: 200d 16h 23m
Redzēts 18. aprīlī, 20:38
1 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:03
0
post

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājaslapas lietošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Lietojot mūsu mājaslapu, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanas nosacījumiem. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Piekrītu

Valmieras Ziņas

sestdien

23. februāris

 

1 °C

6 m/s

 

Vārda dienas:

Haralds, Almants

 

Par mums

Kontakti

Reklāma

Autorizēties: 

 Facebook Twitter

Ziņas

Viedokļi

Dzīvesstils

Reportieris

Galerijas

Afiša

Sludinājumi

Reklāmraksti

  

15 teikumi, kas var izmainīt Tavu dzīvi

28.02.2015 10:05,

 

Autors: Valmieras Ziņas/ Portāls "Youngmaze.com"

Foto autors: Ilustratīvs foto. / Foto: freeimages.com

 

Vārdam ir liels spēks – viens teikums var izmainīt cilvēka vērtību sistēmu par 180 grādiem. Vietnē Youngmaze.com publicēti 15 izteikumi un frāzes, kas, iespējams, varētu izmainīt Tavu turpmāko dzīvi.

1. Nekad nesalīdzini savus trūkumus ar citu cilvēku priekšrocībām.

2. Valdi pats pār savu dzīvi, citādi kāds cits valdīs pār Tevi.

3. Mēs nevaram izmainīt tās kārtis, kuras mums izdalītas. Visu var mainīt veids, kā tās izspēlējam.

4. Kāp kalnā nevis, lai visa pasaule Tevi redzētu, bet lai Tu redzētu visu pasauli.

5. Ja tu redzi savas robežas, tad vari tās arī pārvarēt.

6. Komforts ir sasniegumu ienaidnieks.

7. Vienalga, ko citi Tev saka. Tev nav ar viņiem jāēd pie viena galda, jādzīvo ar viņiem vai jāguļ vienā gultā, ja to nevēlies.

8. Ja Tu ne ar ko neriskē, Tu riskē ar pilnīgi visu.

9. Nedod citiem varu kontrolēt Tavas emocijas. Tavas emocijas pieder tikai Tev un tikai Tu vari pār tām valdīt.

10. Uzvarā par Tevi uzzina pasaule, bet sakāvē – Tu uzzini par pasauli.

11. Ja Tu neesi darījis neko muļķīgu, kamēr esi jauns, tad Tev nebūs, par ko pasmaidīt, kad būsi vecs.

12. Netērē laiku paskaidrojot. Cilvēki dzird tikai to, ko grib dzirdēt.

13. Neapstājies pie pirmās uzvaras. Ja zaudēsi nākamajā solī, apkārtējie tā vien gaidīs, kad varēs pateikt, ka Tava pirmā uzvara bija tikai veiksmīga sakritība.

14. Visi domā, kā mainīt pasauli, bet neviens nedomā, kā vispirms izmainīt pašiem sevi.

15. Cilvēks, ar kuru pavadi kopā visvairāk laika, esi Tu pats. Tādēļ centies būt pēc iespējas interesantāks.

 

Patīk šis raksts?

Dalies ar citiem!

 

   

 

 Facebook Twitter

Komentārs

Jūsu vārds *

E-pasts *

 Saglabāt manu vārdu un epastu pārlūkprogrammā nākamai komentēšanas reizei.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

 

 

 

Saistītie raksti:

Ieteikumi vīriešu reproduktīvajai veselībai

Papēži, svārki un gari mati – TOP 3 traucēkļi autovadītājām

ReTV: Uz meža takas

Citi raksti šajā kategorijā:

Ceļotāju stāstu vakarā par piedzīvojumiem sešās eksotiskās Āzijas valstīs

Kā pasargāt sevi no ziemas traumām?

Aukstā laika problēma – sausa roku āda

Aizvadīts Kocēnu novada ziemas pārgājiens “Septiņu kungu robežu meklējot”

Kā pasargāt sevi no apsaldējumiem?

Ziņu arhīvs

Februāris 2019
PiOtTrCePiSeSv
« JAN  
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

Noderīga informācija

Par pašvaldībām

Noderīgi kontakti

Pilsētas autobusu saraksts

Valūtu kursi

Afiša

Sludinājumi

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu atteikties no sāls lietošanas ielu uzturēšanā Valmierā?

Man vienalga

Balsot

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aktuāli

Skatīt visu

Previous

Ugunsdzēsēji divas reizes dodas dzēst graustu Ziloņu ielā

Svētdien vietām gaidāma migla un saule

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēknēm lieliski panākumi Valsts konkursā

Sestdien debesis apmāksies un nedaudz snigs

Vidzemes slimnīcā noslēgusies Terapijas nodaļas 2 pārbūve

Ugunsdzēsēji divas reizes dodas dzēst graustu Ziloņu ielā

Svētdien vietām gaidāma migla un saule

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēknēm lieliski panākumi Valsts konkursā

Sestdien debesis apmāksies un nedaudz snigs

Vidzemes slimnīcā noslēgusies Terapijas nodaļas 2 pārbūve

Ugunsdzēsēji divas reizes dodas dzēst graustu Ziloņu ielā

Next

Lielākajā daļā starppilsētu sabiedriskā transporta minimālais sods par braukšanu bez biļetes būs 22 eiro

Sākas pieteikšanās skolēnu hokeja turnīra „Zelta ripa” 5. sezonai

Valmieriete Marija Balgalve nosvinējusi 100.dzimšanas dienu

Muzikālais konkurss “No sirds uz sirdi” Valmieras tehnikumā

 

Gripas intensitāte samazinājusies par 26%, tomēr slimība laupījusi vēl 11 cilvēku dzīvības

Piektdien pieci.lv raidīs no Valmieras un klātienē tiksies ar jauniešiem

SOS bērnu ciematiem saziedotas vairāk nekā 700 galda spēles

 

“Kokmuiža un tās alus darītava” nominēta grāmatu mākslas balvai “Zelta ābele 2018”

VTV: Grib saglabāt Priekuļu tehnikuma vārdu (5)

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

Reklāmraksti

Skatīt visu

Koncertzāles „Valmiera“ pasākumu programma pavasarī

Pirmo reizi Valmierā – bērnu zinātnes šovs “Neticamā zinātne”

Nedēļas nogale sākas ar kino!

Kā izvairīties no kļūdām, pērkot jaunu matraci?

Grupa “BET BET” ar labākajām dziesmām koncertēs Valmierā!

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā LOGOPĒDU

Daumanta Kalniņa Kvinteta koncerts “Sirds prieks” Trikātā

Liepājas teātra nedēļa Valmierā – īpašs piedāvājums biļetēm izrādei „Nākamgad tai pašā laikā“

Svētdien klasika satiks džezu koncertzālē „Valmiera“

Patēriņa kredīts – gudra izvēle atbildīgiem cilvēkiem

Redakcija iesaka

Skatīt visu

Jaunākie sludinājumi

Skatīt visu

Ģirts Rungainis: Vai nu mēs kļūsim turīgi koncentrēti, vai būsim izklaidus trūcīgi(1)

Krišjānis Kariņš: Šajā valdībā visas partijas vēlas īstenot administratīvo reformu

Valentīndiena + “Klases salidojums” = svētki kinoteātrī “Gaisma”

Aizvadīts pirmais šovs ”Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti”

title

Lielākais mēbeļu tirdzniecības tīkls Latvijā - Optimus Mēbeles, aicina komandai pievienoties mērķtiecīgu un komunikablu PĀRDEVĒJU KONSULTANTI/-U MONTIERI veikalā Valmierā. Tavi galvenie darba pienākumi: - mēbeļu komplektēšanu un montēšanu; - preču izkraušana un iekraušana, kā arī pārvietošana; - aktīva preču tirdzniecība; - profesionālas konsultēšanas sniegšana; - pasūtījumu sagatavošana un apstrāde; - preču pieņemšana un izsniegšana pēc pavadzīmēm; - tīrības un kārtības nodrošināšana darba vietā. Prasības: - labas komunikāciju spējas un pieredze aktīvā klientu apkalpošanā; - pieredze mēbeļu montēšanā vai papildus zināšanas par mēbelēm tiks uzskatītas par priekšrocību; - pozitīva un lojāla attieksme pret darbu, klientiem un kolēģiem; - pašmotivācija pārdošanas rezultātu sasniegšanā; - augsta atbildības sajūta, disciplīna un precizitāte; - mērķtiecība, iniciatīva un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; - datorlietotāja iemaņas; - iespēja strādāt pilnu darba slodzi pēc elastīga darba grafika. Mēs piedāvājam: - aizraujošu darbu stabilā un augošā uzņēmumā; - darbu saliedētā un profesionālā komandā; - regulāru atalgojumu 500-800 EUR ; - stabilu atalgojumu, kā arī motivējošu piemaksu sistēmu, kas atkarīga no sasniegtā rezultāta; - sociālās garantijas. Darba laiks: P.-P. 9 - 19 S. 9 - 16 Sv. 10 - 15 Nāc un pievienojies mūsu komandai, sūti savu CV ar norādi „konsultants/e montieris Valmierā ” uz vakance@alb.lv Informēsim uz otro atlases kārtu izvirzītos kandidātus. Profesija: MONTĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 88, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-06 Darba sākšanas datums: 2019-03-11 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

title

Piedāvājam darbu brokastu un banketu pavāram. Nodrošinām labi aprīkotu darba vietu, bezmaksas ēdināšanu, profesionālu izaugsmi. CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Kontakttālrunis: 29469709. Profesija: PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-15 Darba sākšanas datums: 2019-02-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: liana@wolmar.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

title

Ja tev patīk cept maizi, aicinām pievienoties mūsu pulciņam MAIZES MĪKLAS MĪCĪTĀJU maiznīcā Mūrmuižas ielā 16d, Valmierā Darbs maiņās, tai skaitā arī nakts darbs, pastiprinātas fiziskas slodzes apstākļos.  Lūgums novērtēt savas spējas un pieteikties tikai tiem, kam ir nopietna un atbildīga attieksme pret darbu.  CV sūtīt uz e-pastu: inese.jaunkalne@liepkalni.lv Informācija pa tālr.:64221611   

title

SIA “Daiļrade Koks” Valmieras ražotne Reģistrācijas Nr. 40003127582 DARBA PIEDĀVĀJUMS Aicinām pastāvīgā darbā kokapstrādes CNC iekārtas OPERATORU Darba pienākumi: · CNC iekārtas uzstādīšana un darbs ar iekārtu mēbeļu detaļu izgatavošanā Prasības: · Rasējumu lasīšanas prasmes ·Precizitāte, atbildības sajūta Piedāvājam: · Algu no 650 līdz 750 EUR mēnesī (akordalga) ·Darbs maiņās (no 6.00 līdz 14.30 un no 14.30 līdz 23.00) CV un pieteikuma vēstuli iesniegt uzņēmuma birojā L.Laicena ielā 4, Valmierā, darba dienās no plkst. 8.oo līdz 17.oo vai uz e-pastu: mara.jurdza@dailrade.lv tel.64281112 (Māra Jurdža) Pieteikšanās līdz 01.03.2019.g. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 4, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-01 Kontaktpersona: Māra Jurdža

title

SIA „Firma Madara’89”, reģ.Nr.4003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Alejas ielā 7A, Kocēnos, Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. Pircēju apkalpošana pie kases. Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-06

title

SIA „Firma Madara’89”, reģ. Nr.40003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas ielā 2, Strenčos, Strenču novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. Pircēju apkalpošana pie kases. Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-06

Galerija

Skatīt visu

VTV: Grib saglabāt Priekuļu tehnikuma vārdu (5)

VTV: Kocēnu pamatskolas skolēni mācās samazināt enerģijas patēriņu

VTV: Burtniekos aizvadīts festivāls “Burtnieka ezera RONIS 2019”

VTV: Pašvaldībās bažas par budžeta ieņēmumiem

VTV: Burtnieka ezerā šoziem norisinās kaitošanas nodarbības

VTV: “Ēnu dienā” jaunieši seko “VTU Valmiera” šoferu darbam (1)

VTV: Kā “Brexit” ietekmēs mēbeļu ražotājus

VTV: Valmierā aizvadīti tradicionālie pašdarbnieku svētki

Mazsalacā aizvadīta mazskautu un guntiņu ziemas nometne “Supervaroņu akadēmija”

VTV: Vidzemes Augstskolā ieradušies ārzemju studenti un pasniedzēji

 

 

 

 

 

Mūsu partneri

Valmieras ziņas

© 2016 Valmieraszinas.lv

LASI PORTĀLĀ

Ziņas

Viedokļi

Dzīvesstils

Reportieris

Galerijas

Afiša

Sludinājumi

Reklāmraksti

ZIŅAS

Sabiedrība

Ekonomika

Policija un operatīvie dienesti

Sports

Kultūra un izklaide

PAR PORTĀLU

Par mums

Kontakti

Reklāma

Mūsu logo

NOTEIKUMI

Autortiesības

Lietošanas noteikumi

Komentēšana

Par mums

 

Kontakti

 

Reklāma

Autorizēties: 

 Facebook Twitter

Ziņas

Viedokļi

Dzīvesstils

Reportieris

Galerijas

Afiša

Sludinājumi

Reklāmraksti

  

Seko jaunumiem mūsu Facebook lapā!

Kiwi :]
Seržants
V.I.P.
Auglis
9704 atbildes forumā
Online: 352d 18h 50m
Redzēts Vakar, 15:17
1 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:03
0
post

dasgfsag

Latvians
WAR3 Admins
JB Admins
V.I.P.
Papucītis
psycho aesthetics
Foruma spēļu uzraugs
Psychopath
12162 atbildes forumā
Online: 457d 0h 20m
Redzēts pirms 1 stundas
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:03
0
post

3

Mēs ēdam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai ēstu.

Em4a
Lietotājs
Ja ir hujova, tad ir ahuj...
581 atbildes forumā
Online: 17d 15h 45m
Redzēts 9. maijā, 08:13
2 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:03
0
post

fgfbgf

Tessa&Hardin
Papucītis
★ Dievs ★
Jan4a
12884 atbildes forumā
Online: 265d 19h 28m
Redzēts pirms 3 stundām
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:04
0
post

Xd

Kiwi :]
Seržants
V.I.P.
Auglis
9704 atbildes forumā
Online: 352d 18h 50m
Redzēts Vakar, 15:17
1 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:04
0
post

agagasdgs

Latvians
WAR3 Admins
JB Admins
V.I.P.
Papucītis
psycho aesthetics
Foruma spēļu uzraugs
Psychopath
12162 atbildes forumā
Online: 457d 0h 20m
Redzēts pirms 1 stundas
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:04
0
post

1

Mēs ēdam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai ēstu.

nolodžik
Biedrs
lodžārs
Koks ar diviem galiem.
1109 atbildes forumā
Online: 57d 14h 36m
Redzēts 31. martā, 05:30
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:05
0
post

adadsadsadadadadadadadadadqadadadadadadadadadaddadadadadadadadadadadadadadadadadaadadadadadadadadadadadadadaxzxzzxzxzxzxzxzxzx

yostu
V.I.P.
Veterāns
maikls
#nostarmaucību
2782 atbildes forumā
Online: 98d 18h 52m
Redzēts 2022. gada 13. maijā, 00:03
5 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:05
0
post

z

Tessa&Hardin
Papucītis
★ Dievs ★
Jan4a
12884 atbildes forumā
Online: 265d 19h 28m
Redzēts pirms 3 stundām
4 Brīdinājumi
Pievienots, 2019. gada 23. februārī, 21:05
0
post

Sd

Lietotāji skatās šo tēmu: 0